Jan Pieter Six onverwachts overleden.

In memoriam Jonkheer Mr. Jan Pieter Six (Erelid golfclub Prise d’Eau)

Met grote droefenis vernamen wij dat op 24 januari 2021 ons Erelid jonkheer Mr. Jan Pieter Six onverwachts is overleden. Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, die zo plotseling met dit enorme verlies werd geconfronteerd.

Velen van ons kennen Jan Pieter als de trompeterraar na de prijsuitreiking op de Presidents Trophy. Op Koninginnedag was hij vaste aangever voor het gezamenlijk aanheffen van het Wilhelmus, een traditie die hij op Koningsdag ook voortzette. Hij draaide zijn hand er niet voor om tijdens het 25- jarig jubileum zijn rol als trompettist in te wisselen voor drummer.

Maar dat is niet de Jan Pieter die voornamelijk in ons geheugen beklijfd blijft. Hij is namelijk vooral de man die als medeoprichter van onze vereniging gedurende een langere periode de formidabele secretaris en vervangend penningmeester in ons bestuur was. Deze rol vervulde hij met verve in de periode vanaf de aanvang van Golf Club Prise d’Eau in 1993 tot en met 2002. Ik weet nog dat ik een aantal ALV-bijeenkomsten mocht bijwonen waar Jan Pieter boeiende presentaties gaf, onder andere de jaarcijfers. Hij deed dat op dezelfde ontspannen en vooral heldere wijze als ik hem zag acteren op de lezingen die ik van hem mocht volgen over het Nederlandse Aansprakelijkheidsrecht. Glashelder, scherp, zeer verhelderend en met humor. En dan te bedenken dat hij in die periode nog veel andere zware taken op zijn bord had.

Jan Pieter werd geboren op 28 december 1948 in Utrecht en groeide op in Bussum. Hij huwde zijn Liesbeth met wie hij drie kinderen kreeg. Hij maakte vooral carrière bij Interpolis in Tilburg, waar hij Directeur Bedrijfsverzekeringen (brand, aansprakelijkheid, technische verzekeringen, makelaardij) werd. Gedurende zijn bestuursperiode bij Prise d’Eau werd hij in 1994 benoemd tot Hoofd Concernrelaties. Jan Pieter bleef maatschappelijk zeer actief. Wel koos hij ervoor om in 2002 zijn meeste bestuursfuncties te beëindigen, om meer tijd te hebben voor maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO), waarvoor hij ook in 2005 een boekje Win win win publiceerde, over het belang van MVO voor verzekeraars.

Jan Pieter heeft een lange lijst maatschappelijk belanghebbende functies op voortreffelijke wijze weten te vervullen, waar hij nog lang actief in bleef. Zo nam hij ook zitting in de Tucht Commissie van de Nederlandse Golf Federatie. Terecht werd Jan Pieter in 2010 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.  Het is een feit dat Jan Pieter tot nu nog vol in het leven stond, zo werd hij in 2016 nog Voorzitter Financiële Commissie van de Nederlandse Adelsvereniging.

Namens het bestuur kan ik zeggen dat er met diep verdriet kennis is genomen van zijn overlijden. Het bestuur wenst zijn familie en alle overige nabestaanden heel veel sterkte in bij het verwerken van dit grote verlies.

Namens het bestuur,

Marc Punt

Secretaris.

Bij het gebruik van deze website gaat u akkoord met het gebruik van cookies Meer informatie

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close