Prise d’Eau G-Golf Open

Op zaterdag 17 september vond de vijfde editie van het G-Golf Open plaats. Maar liefst 27 g-golfers hadden zich samen met hun begeleiders ingeschreven. Clubs uit het hele land waren vertegenwoordigd: Holthuizen, Liemeer, Amsterdam, Best, Amersfoort en Haverleij. En natuurlijk waren onze eigen Prise d’Eau spelers bijna allemaal aanwezig. Ook konden we weer rekenen op heel veel vrijwilligers van onze vereniging, zodat alle flights en activiteiten goed konden worden begeleid.

Twee deelnemers hadden ervoor gekozen om individueel te spelen met een caddie. De andere 25 spelers speelden samen in een koppel met een unified speler, dit is een speler zonder beperking.

Dit jaar hadden we de wedstrijdvorm gekozen conform de regels van de Special Olympics. Dit betekende dat we op de Leij 9 holes speelden vanaf de oranje tees en de wedstrijdvorm was foursome. Een moeilijke spelvorm voor een aantal van de spelers. Het was extra moeilijk omdat de wedstrijd voor het eerst op de grote baan werd gespeeld, voorgaande jaren vond de wedstrijd altijd op de Par 3 plaats.

Naast de golfwedstrijd was er een ‘skills-wedstrijd’, waarbij alle spelers vijf oefeningen moesten spelen, te weten: korte putt, lange putt, chip, pitch en swing. Hiervoor was een speciaal klassement waar ook nog eens goud, zilver en brons kon worden gewonnen.

Natuurlijk ging het om meer dan alleen de wedstrijden. De Gasterij had weer een goede ontvangst geregeld met een kopje koffie/thee en een Brabants worstenbroodje. De lunch met kroketten doet het ook altijd goed bij de spelers en de barbecue als afsluiting na de prijsuitreiking is beroemd onder de deelnemers.

Doordat het het eerste lustrum betrof hadden we als commissie extra sponsoren aan weten te trekken, zodat we alle deelnemers, begeleiders en vrijwilligers extra in het zonnetje konden zetten. Ans had heel veel extra cadeaus kunnen regelen, zodat iedereen die meedeed aan deze dag een fraaie prijs kon ophalen tijdens de tombola. De hilariteit was groot, want als je een sjoelbak had gewonnen, moest hij nog wel in de auto mee naar huis.

Aan het einde van de dag mochten we ‘onze eigen’ Guy als overall winnaar uitroepen met de meeste stableford punten. Een prachtige prestatie, temeer omdat hij 9 holes individueel had gespeeld. Hij mocht dit jaar voor de derde keer de wisseltrofee mee naar huis nemen.

Dit is een mooie opmaat voor 2023, want Guy is uitgekozen om volgend jaar de Special Olympics World games in Berlijn te gaan spelen. Dit is in 2023 het grootste inclusieve sportevenement ter wereld. Kijk via deze link eens op de website https://www.berlin2023.org.

Tot slot willen we als commissie nogmaals al onze vrijwilligers, unified spelers en begeleiders bedanken voor hun inzet. Het klinkt misschien nogal afgezaagd, maar zonder hen is er geen toernooi!

Bij het gebruik van deze website gaat u akkoord met het gebruik van cookies Meer informatie

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close